Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Nowości w bibliotece szkolnej

Czcionka:

Nowości w bibliotece dla przedszkola i szkoły. Książki zostały zakupione w ramach NPRCz 2.0 2021-2022:

  

 

 

Nowości w bibliotece szkolnej!

Czy wiecie? Każde słowo niesie jakieś znaczenie, budzi wspomnienia, skojarzenia, kryje w sobie pomysły na jego użycie. Wypowiadane słowa uruchamiają w naszych głowach obrazy i budują wiedzę o świecie. Język to prawdziwe bogactwo – odkryjmy razem ten skarb! Zachęcam do przeczytania książki Michała Rusinka pt. Wierszyki domowe.”

Zapraszamy na „Warsztaty przygody” z bohaterkami książki Anny Dziewit-Meller pod tytułem „Damy, dziewuchy, dziewczyny”. Przewodniczkami będą niesamowite kobiety, z którymi będziecie mogli założyć Klub Młodego Miłośnika Przygód oraz stworzyć Katalog Szalonych Przygód. Zachęcam do lektury.

Lubicie komiksy? Cenicie sobie kreatywne spędzanie wolnego czasu? W takim razie „Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem” to coś dla Was! Jest to nowość od Wydawnictwa Znak Emotikon, której autorami są rysownik Robert Trojanowski oraz scenarzysta i dziennikarz Piotr Kasiński. W książce tej nie znajdziecie jednak klasycznego komiksu! Będziecie współtworzyli opowieść razem z jego autorami. Zajrzyjcie  do tej zabawnej i jakże kreatywnej książki!

„Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem” aż kipi od ciekawych pomysłów na zabawę rysunkiem! Znajdziecie tu ponad 250 stron, na których dzieci będą mogły rysować, pisać, tworzyć scenariusze, wycinać, mazać i robić wszystko, co pozwoli im stworzyć jedyną i niepowtarzalną  historię obrazkową.

A może ktoś spróbuje stworzyć swój własny komiks?  O tym jak przekazać emocje, rysować historie w obrazkach, a przede wszystkim jak stworzyć superbohatera dowiecie się z książek Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem.  Może wśród uczniów rośnie już drugi "Papcio Chmiel"?

Lukrecja 

Tytułowa "Lukrecja” jest godną następczynią Mikołajka - ze zwariowaną rodzinką i mnóstwem szalonych pomysłów. Ma dwanaście lat i woli, by mówić do niej Lulu, w dzieciństwie wręcz złości się na rodziców, że dali jej takie śmieszne imię. Jest wysoką szatynką obdarzoną dołeczkami, które zdradzają, że zaraz się uśmiechnie. Mieszka w niewielkim, ale dość wysokim domu wraz z mamą, swoim ojczymem Grzegorzem oraz przyrodnim bratem Wiktorem. Wiktor jest od niej dużo młodszy, chodzi do szkoły z tornistrem i nie ma, tak jak ona, wielu przedmiotów w szkole, ale wszystkiego uczy go jedna pani. O czym marzy Lukrecja?  Kim jest Madonna? Kto potrafi zepsuć wizję szkolnej wycieczki? I kto wpadnie na imprezę, którą zorganizuje Lulu? Przekonaj się, sięgając po pierwszą z serii książek o przygodach Lukrecji.

Elmer. Wyjątkowy słoń

Seria "Elmer" opowiada o przygodach słonia w kratkę, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Pozytywne emocje, radość, zabawa, wspólnota. Poszczególne opowiadania są dobrymi pretekstami do omawiania spraw szkolnych, przedszkolnych i domowych.
Elmer martwi się, że jest kratkowo-kolorowy, podczas gdy inne słonie są szare. Myśli, że kiedy śmieją się w jego towarzystwie - śmieją się z niego. Wpada więc na pomysł, jak stać się szarym i... udaje mu się! Słonie jednak nie lubią bardziej szarego Elmera od Elmera kolorowego. One po prostu lubią Elmera takiego, jakim jest!

W Polsce seria o Elmerze została oceniona jako najlepszy cykl książkowy dla dzieci przedszkolnych i szkolnych (kl. I-III) przez uczestników seminarium "Dzieci lubią książki".

Kicia Kocia, to główna bohaterka serii książek o tej samej nazwie. Ich autorką jest Anita Głowińska, specjalizująca się w powieściach dla najmłodszych. Dzieci z łatwością wczuwają się w sytuację zwierzątka i odnajdują w nim siebie, a gdy pod koniec wszystko się Kici udaje, jest im dużo łatwiej uwierzyć, że też mogą bez trudu sobie poradzić z każdą przeszkodą..

 

Oto niektóre książki z serii "Kicia Kocia":

  • "Kicia Kocia mówi: Dzień dobry" – kotka pokazuje młodemu Czytelnikowi, że mówienie „dzień dobry” z uśmiechem na ustach ma magiczną moc. Wraz ze swoim przyjacielem Packiem obdarowują uśmiechem przechodniów. Zauważają, że ich uśmiech poprawia humor innym.
  • "Kicia Kocia w przedszkolu" – dzięki tej książce dziecko dowie się, jak wygląda typowy dzień w przedszkolu. W tej części Kicia Kocia pozna swoich przyjaciół, z którymi chętnie będzie się bawić.
  • „Kicia Kocia na placu zabaw" - Kocia trochę obawia się wysokich zjeżdżalni i nowych dzieci, ale kończy przygodę bogatsza o nowe wspomnienia i kilku przyjaciół.
  •  "Kicia Kocia na basenie" - kolejny tom o przezwyciężaniu strachu. Kotka idzie na basen, który okazuje się być dużo większy, niż myślała.

Kicia Kocia w przedszkolu Kicia Kocia w bibliotece

“Cukierku, Ty łobuzie!” to opowieść o przeuroczym kotku, który napotyka na swojej drodze same niesamowite przygody, a do tego całkowicie odmienia życie swoich nowych właścicieli! Czy naprawdę mały, pręgowany kotek może wprowadzić do spokojnego życia tyle chaosu i radości? Cała historia rozpoczyna się w momencie, gdy kocurek o imieniu Cukierek jest już na tyle duży, że zostaje zabrany od swojej mamy oraz rodzeństwa i trafia do nowego domu, który jest przecież dla niego całkowicie innym środowiskiem. To dlatego Cukierek, nie mogąc z początku się tam odnaleźć, zyskuje miano małego łobuziaka. Płata swojej nowej rodzinie niekończące się figle, choć przecież bardzo się stara i w swoim mniemaniu nie robi nic złego! Wartka akcja i wesołe przygody kociaka oraz chłopca o imieniu Marcel, z całą pewnością ucieszą dzieci.

To również dobra książka do czytania przed snem.

Cukierku, Ty łobuzie!

     

                  

 

Odwiedź nas na Facebooku